Picasso artykuły
Welcome at » Wartość mikroklimatu w Pobierowie

Wartość mikroklimatu w Pobierowie

Pisaliśmy już nie jeden i nie dwa o tym, że nad polskim morzem wielu z nas mogło się wyleczyć z różnego rodzajach schorzeń, którym lekarze nie dawali szans. Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, kiedy dochodzi do tego, że ludzie odmawiają leczenia u swoich lekarzy rodzinnych czy u specjalistów, a w zamian za to wyjeżdżają nad morze.
Pobierowo to przykładowa miejscowość znajdująca się w województwie zachodniopomorskim, która jest uznawana za uzdrowiskową. W Polsce występuje wiele takich miejscowości, które nawet w swoich nazwach mają słowo „zdrój” na przykład Połczyn Zdrój itp. O Pobierowie oficjalnie się mówi, ze jest to typowo turystyczna miejscowość, ale my wiemy, że śmiało by można tutaj użyć nazwy – uzdrowisko.
Co świadczy o tym, że Pobierowo jest uzdrowiskową mieściną o charakterze turystycznym? Po pierwsze to, że Pobierowo jest otoczone zewsząd lasami. Ten, kto widział, ten, kto miał okazję tutaj być zdziwił się pewnie, ze Pobierowo wszędzie, nawet w środku miasta ma tak liczną liczbę drzew. Są to wysokie sosny, które pod wpływem bryzy nadmorskiej cudownie się kołyszą i wydaja szum. W centrum Pobierowa także co chwila napotyka się drzewo sosnowe. Ten fakt, ze jest tutaj więcej niż gdzie indziej drzew iglastych powoduje, ze w powietrzu jest wiele cząsteczek jodu. Jod bardzo pozytywnie nas uzdrawia, powodując, że oddychać nam jest łatwiej, że astmy czy alergie odchodzą w niepamięć. Szkoda tylko, ze kiedy wracamy już do naszych miast pełnych spalin i nieczystości w powietrzu, organizm już nie działa tak sprawnie jak nad morzem. Domki letniskowe nad morzem, które można wynajmować mają to do siebie, że są położone wśród sosnowego lasu. Każdy domek ma koło siebie kilak drzew! Szyszki wszędzie się na ziemi znajdują, a szum drzew towarzyszy przez cały dzień! Czy jest coś piękniejszego?

Comments are closed.