Picasso artykuły
Welcome at » Tarot – co to jest?

Tarot – co to jest?

Karty tarota są obecnie powszechnie znane na całym świecie. Każdy z nas potrafi powiedzieć o nim choć kilka słów. Czas jego powstania, dokładne miejsce i konkretny cel, dla którego został stworzony związany jest z wieloma tajemnicami, niedomówieniami oraz przesądami. Na pewno, dla zwykłego zjadacza chleba, pozostaje czymś magicznym, nie do końca zbadanym i wyjaśnionym.
Wywołuje więcej emocji, niż zwykła kabała znana naszym babkom i prababkom. Poza tym podaje się, że istnieją niezbite dowody na to, iż tarot przez wiele wieków był jednym z najpopularniejszych środków, jakie stosowano do wróżenia.
Niezwykła forma tarota, figury i symbole, które się na jego kartach znajdują wzbudzają w nas ekscytację, a niekiedy też lęk i strach. Dlatego Arkana Większe i Arkana Mniejsze, na które składa się tali tarota, od czasu swego zaistnienia stanowią inspirację nie tylko dla ludzi chętnych poznania swej przyszłości. Tarot bowiem niejednokrotnie był źródłem natchnienia malarzy, pisarzy i poetów.
Każdy, kto choć raz próbował korzystania z tarota, miał konkretny w tym cel – odkryć swoją przyszłość. Oczywiście, kto by nie chciał poznać tego, co jest z realistycznego punktu widzenia nie do poznania? Oczekując i słuchając diagnozy tarocisty odczuwamy lęk i trwogę, ale pokusa jest przecież ogromna. Poznając swoją przyszłość możemy na nią wpływać. Wynik tarota daje nam możliwość kierowania i zmieniania w ten sposób swego losu – tak mogą twierdzić niektórzy z nas. Chcemy poznać siebie, swoje wnętrze, któremu najczęściej nie dajemy dojść do głosu. Nie rzadko przychodzimy do tarocisty ze swoim problemem, oczekując gotowego rozwiązania. Należy się liczyć się przy tym, że diagnoza nie zawsze jest optymistyczna. Pamiętajmy, że to, co usłyszymy może być dla nas bolesne i zaskakujące. Dlatego warto się zastanowić wcześniej, zanim zapukamy do tarocisty, czy tego rzeczywiście chcemy. Nie zapominajmy również o tym, że tarot jest przeznaczony tylko dla osób dorosłych. Dzieci i młodzież powinny unikać tego rodzaju doświadczeń.

Comments are closed.