Picasso artykuły
Welcome at » Sytuacja polskiego rolnictwa

Sytuacja polskiego rolnictwa

W naszym kraju bardzo prężnie działają już od kilku lat instytucje wspierające i pomagające polskim przedsiębiorcom pozyskiwać środki unijne na wszelkiego rodzaju zadania. Po pierwsze, każdy przedsiębiorca może liczyć, po spełnieniu oczywiście określonych warunków, na pomoc finansową, na dofinansowanie swojego projektu z funduszy unijnych. Podobnież, sytuacja tyczy się rolników, tyle że dla tej grupy potrzebne nadal jest spore wsparcie przy pozyskaniu samej wiedzy na temat funduszy.
Rolnictwo w Polsce w chwili obecnej funkcjonuje dość prężnie. Mimo różnych sporów rolników z rządem, z okresu burzliwych negocjacji przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, rolnicy powoli zaczynają panować nad swoją sytuacją. Dzięki wielu programom unijnym, stworzonym specjalnie dla rolnictwa, rolnicy mogą liczyć na spore pieniądze z budżetu unijnego. Jednakże warunkiem do uzyskania dopłat czy dotacji jest oczywiście wniosek np. na skup i sprzedaż zbóż, jaki musi złożyć każdy ubiegający się rolnik. Jeśli mamy problemy z napisaniem własnego wniosku, to najlepiej jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanych pracowników specjalnie działających agencji i instytucji. To one są powołane po to, żeby służyć bezpłatną pomoc i wsparcie w przystosowaniu i wykorzystaniu wiedzy na temat unijnych funduszy i norm. W ten sposób każdy zainteresowany może bez przeszkód starać się o dofinansowanie np. na środki ochrony roślin, maszyny, nawozy i inne kwestie związane z prowadzeniem gospodarstwa.
Każdego rolnika warto zachęcać do korzystania z unijnych środków. Pozyskiwanie dopłat, które do niedawna były przyznawane rolnikom, świadczy o tym, że zainteresowanie jest ogromne. Każdy ma równe szanse, wystarczy tylko spełnić określone warunki, które widnieją przy każdym programie czy działaniu.

Comments are closed.