Picasso artykuły
Welcome at » Sezon dla rolnictwa się rozpoczyna

Sezon dla rolnictwa się rozpoczyna

Polska jest krajem, w którym rolnictwo nadal zajmuje czołowe miejsce, jeśli chodzi o trudnienie się ludzi. W Polsce nadal jest sporo wsi, które utrzymują się jedynie z upraw zbóż przede wszystkim. Państwo pomaga rolnikom, tak jak i Unia Europejska, która przyszykowała spore środki na wspomożenie rolników w modernizacji ich gospodarstw rolnych. A w Polsce takich wymagających pomocy rolników i ich gospodarek jest bardzo duża liczba.
Sezon wiosenny jest w pełni. Rolników już widać na polach orzących je. Widzimy, jaki stan mają maszyny i części rolnicze i jest nam żal rolników, że muszą swoją pracę wykonywać w tak ubogich warunkach. Większość polskich rolników nie posiada własnego transportu czy maszyn, które by ułatwiały pracę w polu przy uprawach czy przy zwierzętach. Ubóstwo rolników, polski Agromarket i ich rodzin do druga sprawa. W polskich rodzinach rolniczych trudno jest utrzymywać się z tego, co daje ziemia. Dlatego też, rolnikom przychodzi żyć w biedzie. W krajach zachodnioeuropejskim jest to nie do pomyślenia, żeby rolnicy nie mieli za co żyć. Standard tamtejszych gospodarstw rolnych jest o wiele wyższy niż u nas w Polsce. Na szczęście, coraz więcej działań zmierza ku temu, aby rolnikom pomóc.
Jakiś czas temu zakończyła się tura konkursowa na dotacje dla rolników, które mają być przeznaczone przeważnie na ulepszenie funkcjonowania gospodarstw. Dotacje mogą dostać te osoby, które po pierwsze złożyły wniosek do właściwej instytucji. Po drugie, wnioskodawca jest zobowiązany do założenia całości kwoty, która jest założona we wniosku. Dopiero, kiedy projekt zostanie zakończony, wtedy wnioskodawca będzie się mógł ubiegać o refundację kosztów poniesionych na realizację projektu. Po trzecie, pieniążki mogą być wydatkowane tylko w celu modernizacji gospodarstwa rolnego.

Comments are closed.