Picasso artykuły
Welcome at » Radość z postępu techniki

Radość z postępu techniki

Niezmiernie cieszę się z rozwoju nowych możliwości komunikacyjnych. Mam już swoje lata i denerwuje mnie to, iż ludzie w moim wieku zamykają się na nowe, nie dopuszczają do siebie nowych rozwiązań i nie próbują nawet się ich nauczyć.
Wystarczy wziąć pod uwagę rozwój Internetu. Mam już prawie 60 lat i stosunkowo niedawno nauczyłam się korzystać z Internetu, ale jednak nauczyłam. Niestety wiele osób w podobnym wieku, wielu moich równolatków nie chce nawet słyszeć o włączeniu komputera. A przecież to tak bardzo potrzebne ludziom medium.
Moja córka wyjechała jakiś czas temu za granicę. Razem ze swoim mężem postanowili na stałe przenieść się do Kanady, bo tam pracuje jej maż, a nie wyobrażali sobie życia oddzielnie. Ja z kolei nie wyobrażałam sobie życia bez spotkań z córką. A wiadomo, ze połączenia telefoniczne są dość drogie, nie mówiąc już o połączeniach lotniczych do Kanady. Wiedziałam, że nie będę miała już takiej możliwości odwiedzania córki. Postanowiłam więc założyć sobie nowa telefonie – VoIP. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie. W usłudze mam darmowe rozmowy do córki, mimo iż mieszka tak daleko. Codziennie ze sobą rozmawiamy, nie chcę nawet pomyśleć, że mogłoby być inaczej.
Moja znajoma tez ma bliską osobę za granicą. Jednak jest ona bardzo oporna w przyswajaniu nowych technologii. Nie chce nawet słyszeć o tym, by kupić sobie komputer z podłączeniem do Internetu. Nawet nie przekonuje jej informacja o tym, że mogłaby bardzo tanio rozmawiać z bliska osobą. I tak stał się cud, że w końcu kupiła sobie telefon komórkowy.
W sumie żal mi tych ludzi, bo naprawdę niewiele trzeba by nauczyć się np. korzystania z Internetu, wystarczy tylko trochę chęci, a świat staje się łatwiejszy.

Comments are closed.