Picasso artykuły
Welcome at » Przekładnie planetarne

Przekładnie planetarne

O przekładniach planetarnych pisaliśmy już nie jeden raz na łamach naszych artykułów. Jest to tematyka, która potrafi wciągnąć niejednego człowieka, który interesuje się silnikami prądu stałego, racingiem chociażby. W Polsce już od dawna mamy do czynienia ze stosowaniem przekładni planetarnych oraz silników prądu stałego w modelach typowo hobbystycznych.
Jednakże, dzisiaj będziemy się raczej skupiać na innym kierunku. Nie będziemy na razie wspominać o przekładniach planetarnych. Na naszą uwagę w dzisiejszym artykule zasłużyły sobie Silniki prądu stałego. Dlaczego akurat te silniki, a nie silniki prądu zmiennego? Ponieważ, to silników prądu stałego w naszych domostwach jest największa ilość. Jakie jest ich podstawowe działanie i zastosowanie, o tym będzie mowa w dalszej części naszego artykułu. Głównym zadaniem i przystosowaniem Silników prądu stałego jest to, że zamieniają one energię elektryczną w mechaniczną energię. Jest to podstawowe założenie w silnikach tego pokroju. W naszych domostwach także w ten sposób funkcjonują. W Polsce, według różnych źródeł, silników prądu stałego w formie mikrosilników występuje co najmniej od pięciuset milionów do miliarda. Kiedy taką wielką sumę przeliczymy na każde domostwo, to da się zauważyć, że średnio na każde mieszkanie, czy dom przypada około pięćdziesięciu mikrosilników w postaci silników prądu stałego.
W jakich przyrządach w naszym domu możemy znaleźć silniki prądu stałego? Po pierwsze, znajdziemy je w naszych podręcznych przyrządach użytku codziennego. Na przykład, będzie to doskonałym przykładem komputer czy drukarka. Po drugie, znajdziemy je w zegarkach, ale są to już rzeczywiście bardzo mikroskopijne silniki. Po trzecie, odnajdziemy je w szczoteczce elektrycznej do zębów czy w odtwarzaczach dvd.

Comments are closed.