Picasso artykuły
Welcome at » Przedszkolak i jego zabawy

Przedszkolak i jego zabawy

Przedszkole to miejsce, gdzie dzieci uczą się wielu ciekawych rzeczy. Po pierwsze, mają szansę na poznawanie nowych członków swojej społeczności. Dzieci w przedszkolu najczęściej mają problem z pierwszym dniem, kiedy to wkraczają w nowy świat innych, obcych ludzi. Opuszczają swoje bezpieczne gniazdka, mamine ramiona i udają się w nieznane im szeregi.
Dla przedszkolaka pierwszy dzień w przedszkolu może być nieco niepokojący. Jeśli tylko zauważymy, że maluch marudzi, że daje nam wyraźnie znać, że coś go dręczmy, porozmawiajmy z nim jak najszybciej. Rozmowa będzie tutaj bardzo potrzebna, gdyż dziecko czuje się zapewne nieco zagubione. Wie, że czeka go coś nowego, o czym sami rodzice rozmawiają z dużą ekscytacją. Zatem, co mnie czeka – myśli Maluszek…
Dziecka pierwszy dzień nie musi być straszny. Rodzic ma za zadanie wyjaśnić dokładnie dziecku, czego się może spodziewać po przedszkolu, dzieciach i paniach. Zacznijmy więc od tego, co jest w przedszkolu bardzo ciekawe i co na pewno się maluchowi spodoba. Niech to będą zabawy dla dzieci, liczne konkursy, wyliczanki, Wierszyki dla dzieci mówione wspólnie, czy śpiewanie i tańce. To maluch na pewno zachęci. Można raz po raz wspominać mu zawczasu, że w przedszkolu jest bardzo fajnie, bo wszystkie dzieci bawią się razem, że praktycznie cały czas wypełnia zabawa. Dziecku taka opcja pewnie przypadnie do gustu. Poza tym, jeśli na przykład nasze dziecko lubi malowanie, rysowanie, to powiedzmy mu, że przedszkolu będzie bez liku Malowanek dla dzieci, że będą bloki, kredki, farby itp. Pierwszy dzień w przedszkolu nie musi być przecież katastrofą. Owszem, dzieciom rozpieszczonym czy tym, które mają rodziców nadopiekuńczych będzie trudniej, ale na pewno dadzą sobie radę, jak wszystkie inne dzieci.

Comments are closed.