Picasso artykuły
Welcome at » Poronienie: warto rozmawiać

Poronienie: warto rozmawiać

Częstokroć po wystąpieniu poronienia kobieta bardzo cierpi i przeżywa swój dramat dogłębnie. Nie wiedzieć czemu, nie ma ona odpowiedniego wsparcia od strony medycznej. W Polsce nadal poziom usług wsparcia dla kobiet po starcie dziecka jest znikomy.
Po poronieniu kobieta tylko spotyka się z lekarzem na wizycie ewentualnego usunięcia pozostałości po płodzie. W tymże czasie jest traktowana często zbyt nieżyczliwie i nieodpowiednio. Wiadomo, przecież, ze to dla niej trudne chwile, więc chociaż mogłaby otrzymywać wsparcie lekarza. Tak samo, kiedy dowiaduje się o bezpłodności.
Poronienie samoistne może się zdarzyć, co najczęściej następuje, w okolicach od pierwszego trymestru ciąży. Do trzeciego miesiąca utrata dziecka jest uważana za poronienie samoistne. Najczęściej, jeśli kobieta traci dziecko przed upływem siódmego tygodnia ciąży, to nie ma konieczności stosowania żadnych zabiegów medycznych, ponieważ macica sama się oczyszcza w sposób naturalny. Natomiast, jeśli następuje poronienie po upływie już siódmego tygodnia ciąży, to wtedy konieczność istnieje bezwzględna do dokonania tak zwanego łyżeczkowania. Należy pamiętać, że dokonanie łyżeczkowania bez znieczulenia jest surowo niedozwolone i nie może to mieć miejsca, gdyż zabieg ten jest bardzo bolesny dla kobiety. Jednakże, daje się słyszeć, że nadal taka działalność lekarzy jest praktykowana. Powoduje to tylko dodatkowy stres dla kobiety, która i tak przecież ma sporo stresów w tym momencie. Dodatkowy ból może tylko ją bardziej przytłamsić i pobudzić stany depresyjne. Dlatego, nigdy nie gódźmy się na nieludzkie traktowanie. Niech asertywność będzie nasza domeną. Nasi lekarze nie mogą praktykować nielegalnych działań, na niekorzyść swoich pacjentów, szczególnie kobiet po poronieniu.

Comments are closed.