Picasso artykuły
Welcome at » Pomówmy o Diet Coachingu

Pomówmy o Diet Coachingu

Niedawno słychać było dość głośno o tym, że jedna z topowych modelek zmarła na skutek wygłodzenia organizmu. Rzecz miała miejsce w Brazylii, co jednak odbiło się głośnym echem także w Europie. Problem odchudzania, chorób od niego wywodzących się takich jak anoreksja czy bulimia to częste tematy, które porusza się zwłaszcza wśród młodzieży. Jest to niewątpliwie kobiecy problem, wywodzący się z kompleksów dotyczących ciała.
Brak samoakceptacji. To od tego zagadnienia chcemy dzisiaj zacząć nasz krótki, ale sensowny wywód. Kobiety, także młode dziewczęta ze szkoły podstawowej czy też dorosłe kobiety borykają się z problemem braku zadowolenia ze swojego wyglądu. Według statystyk i przeprowadzanych badań, dowiadujemy się, że mało jest kobiet, które są zadowolone ze swojego ciała. Większość z badanych uważa, ze w ciele jest coś, co warto zmienić. Taka odmiana byłaby dla nich największym marzeniem. Czy to nie złudne myślenie?
Owszem, nie ma czegoś takiego jak możliwość zaakceptowania swojego wyglądu, kiedy wiecznie się tkwi w kompleksach. Dopiero praca z psychologiem, np. podczas Psychoterapii Warszawa jest w stanie poruszyć niebo. I jak się potem okazuje, w czasie takiego Diet coachingu, kobieta tak naprawdę nie ma problemu z ciałem, tylko ze swoją psychiką, która jest fabryką złych, negatywnych myśli. Takie anty pozytywne nastawienie do siebie, do swojego wyglądu nie pozwala kobiecie na akceptację i pełne zadowolenie z tego, co ma się najpiękniejsze w sobie. Jak widzimy w niektórych programach angielskich czy amerykańskich, kobiety widzą siebie w zupełnie innym świetle, niż inni. Dla nich zmorą są grube uda czy duże piersi. Inni natomiast dostrzegają w tych kobietach zupełnie co innego – na przykład ładną twarz, zgrabne nogi czy piękny dekolt. Naszym zadaniem jest kobietom to uświadomić podczas terapii.

Comments are closed.