Picasso artykuły
Welcome at » Po porodzie

Po porodzie

Na szpitalnym oddziale położniczym kobieta przebywa około pięciu dni po porodzie. Długość przebywania w szpitalu zależy od tego, jaki był to poród i jak wygląda ogólny stan zdrowia matki i jej dziecka nowo narodzonego.Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to rodzina świeżo upieczona jest wypuszczana do domu już w trzeciej dobie, co dotyczy zwłaszcza kobiet rodzących już po raz kolejny. Natomiast, jeśli nasza ciąża była zagrożona, jeśli dziecko urodziło się przedwcześnie, poród nastąpił przez cesarskie cięcie albo rodzina nie czuje się najlepiej, to wtedy lekarz nakazuje dłuższe pozostanie w szpitalu. Dla dobra obojga tj. matki i jej dziecka.
Po porodzie kobieta najczęściej kierowana jest do osobnego pokoju na oddziale położniczym wraz ze swoim dzieckiem. Na początku, zaraz po porodzie, kobieta jeszcze spędza na salce porodowej około godziny, aby w razie czego móc interweniować natychmiast. W tymże czasie sześćdziesięciu minut, dziecko jest badane, oczyszczane przez położne i ubierane. Dostaje także w tym czasie noworodek szczepionkę. Lekarz neonatolog otrzymuje w tym czasie dziecko do wystawienia mu oceny w skali od jeden do dziesięciu w skali Apgar.
Sytuacja zmuszająca lekarzy do interwencji w postaci cesarskiego cięcia, to najczęściej przekroczenie terminu porodu albo inne komplikacje przy porodzie. Cesarskie cięcie nie jest wcale tak bezpieczne i bezbolesne, jak myślą kobiety. Lekarze starają się unikać tego typu odebrania porodu, ponieważ niesie to ryzyko komplikacji dla matki z myślą o przyszłym rodzeniu dzieci. Dalsze zachodzenie w ciążę po cesarce, zwłaszcza porody mogą trudne i skomplikowane. Nie zawsze więc warto się sugerować mitami krążącymi wśród ludzi o bezbolesnych cesarkach i porodach bez bólu i późniejszych komplikacji w połogu.

Comments are closed.