Picasso artykuły
Welcome at » Motyw bajkowy w kolorowankach dla dzieci

Motyw bajkowy w kolorowankach dla dzieci

Od czasu, kiedy mój czteroletni syn zakochał się w bajce „O Królewnie Śnieżce” nie było dnia, aby jej po raz kolejny nie obejrzał. Najpierw cały czas oglądał ją bez większych emocji, ale kiedy okazało się, że większość podwórkowych kolegów i koleżanek jest zafascynowana światem krasnoludków i Królewny Śnieżki, wtedy i moje dziecko poprosiło o tę bajkę.
Nasza przygoda z Bajkami dla dzieci zaczęła się dość szybko. Na pewno nie będziecie podzielać naszej wspólnej pasji rodzinnej do oglądania bajek. Muszę was jednak zaskoczyć tym, że bajki oglądamy tylko na starym wyświetlaczu slajdów i klisz. Taki z dawnych czasów. Naszym pociechom tak się podobają nasze seanse na prześcieradłach wyświetlane, że codziennie proszą o kolejne dawki emocji. Bajki na kliszach to dzisiaj rzadkość. Nam się udało z mężem zachować sporo takich klisz z naszych lat młodzieńczych i dziecięcych. To, co nas cieszy to to, że maluchy nie przepadają za telewizją. Czasami może tylko skuszą się na jakieś bajki, ale to sporadyczne momenty. W przedszkolu obu synów już o nas głośno, o naszych seansach. Wiele dzieci już się zresztą przez nasze seanse przewinęło. Co lepsze, ich rodzice zaczęli specjalnie dla nas gromadzić od swoich znajomych klisze, które gdzieś jeszcze na strychach czy piwnicach leżakują. W związku z tym, mamy już pokaźne sumy bajek na kliszach i w postaci slajdów.
Pierwsze bajki zaczęli się od tego, kiedy mój synek kolorował Malowanki dla dzieci. Powiedział, że z takiej kartki jednej już można by stworzyć film, czy bajkę. To mi podsunęło od razu pomysł, aby udać się na strych i wyciągnąć stary projektor.
Dzisiaj mamy w domu seanse liczące po kilkanaście osób. To świetna i rozwijająca zabawa dla dużych i małych. Musicie koniecznie spróbować się w to pobawić.

Comments are closed.