Picasso artykuły
Welcome at » Maty grzejne, kable grzejne – co to takiego?

Maty grzejne, kable grzejne – co to takiego?

Bardzo dobry i tani system ogrzewania domu czy tez mieszkania to ważny czynnik ażeby domownikom żyło się komfortowo i bezpiecznie. Technologia non stop idzie do przodu i także w tym zakresie pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania.
Jednym z nich jest elektryczne ogrzewanie podłogowe. Stosowane zarówno w całych mieszkaniach czy też domach jak i tylko w poszczególnych pokojach.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe wyśmienicie sprawdza się w salonach a także we wszystkich pozostałych wnętrzach codziennego przeznaczenia. Kojące ciepło dla nóg pozwala chodzić na boso nawet w chłodne dnie.

Kable grzejne to również bardzo dobre rozwiązanie w łazience, w szczególności w trakcie kąpieli, kiedy często zdarza się nam zachlapać łazienkową terakotę. Nim wyjdziemy z wanny lub z pod prysznica, podłoga jest sucha a przy tym delikatnie ciepła. Unikniemy jednocześnie przy tym poślizgnięcia się na niewielkiej po kąpielowej kałuży.

Ogrzewanie podłogowe to oczywiście także dobre wykorzystanie miejsca. Przewody ogrzewające jak i grzejniki zabierają przestrzeń, którą można wykorzystać na ciekawszą aranżację domu czy mieszkania. Dobrane przez fachowca maty grzejne to tylko 3-5 mm pod posadzką lub parkietem, a duży komfort, jaki możemy dzięki nim uzyskać, nie do ocenienia.

Ogrzewanie elektryczne można stosować nie tylko wewnątrz budynków, lecz również na zewnątrz. Takie ogrzewanie wykorzystują kluby sportowe – jak Amika Wronki, które podgrzewają w taką metodą płytę boiska. Używane pod murawą maty grzejne sprawiają, że jest ona zawsze zielona i nieoblodzona nawet w trakcie zimnych i bardzo mroźnych późnojesiennych ligowych spotkań.

Zimą niezastąpionym rozwiązaniem są systemy przeciwoblodzeniowe montowane na zewnątrz budynku, przy wjeździe do garażu lub też przy wejściu do domu. Dzięki temu nie musimy odśnieżać chodnika, bo śnieg stopi się pod wpływem ciepła, a my możemy bez strachu wchodzić i wychodzić z domu bez narażania się na poślizgnięcie i wywrócenie. Tego typu systemy grzewcze to nie tylko wygoda, lecz również bezpieczeństwo o czym warto pamiętać.

Comments are closed.