Picasso artykuły
Welcome at » Kreatywna opieka dziecięca

Kreatywna opieka dziecięca

Żłobek na UrsynowieŻłobek to bardzo ważne miejsce, ważny czas dla każdego malucha. Większość rodziców patrzy nie tylko na dobrą opiekę, która przez kilka godzin zajmie się dzieckiem, ale również na zajęcia, które mają wpływ nie na dziś, nie na jutro, ale na całą przyszłość małego człowieka. Kiedyś kojarzyło się jedynie z miejscem, lecz w dzisiejszych czasach to zdecydowanie więcej. Wybierając miejsce rodzic ma na uwadze odpowiednio wykwalifikowany personel, jego sposób nauczania, przekazywania wiedzy, umiejętności. Ważnym szczegółem jest również dieta, która dobrana nieodpowiednio może przynieść negatywne skutki. Jak więc wybrać? Poszukuj! Przez chwilę spójrz z perspektywy dziecka na wszystko dookoła. Czego dziecko by chciało? Czego potrzebuje? Jak powinien wyglądać zwykły dzień w takim miejscu, które przecież każdy z nas zna z dzieciństwa. Zacznijmy zatem od początku.

Urwisie to miejsce dla dzieci w każdym wieku – od najmłodszych 6-cio miesięcznych maluszków, do trzyletnich ciekawskich odkrywców. Miejsce, w którym każdy malec znajdzie zajęcia odpowiednie do swojej ciekawości i swojego wieku. Słyszeliście o zasadach RB? Wspieranie dziecka, motywowanie, zachęcanie to podstawy wychowywania w filozofii rodzicielstwa bliskości. Dziecko bardzo szybko podejmuje się nowych wyzwań, ale równie szybko można je zniechęcić do działania. Dlatego bardzo ważne jest to, aby dopasować odpowiednią metodę, umieć dobrać słowa, gesty. Personel z wieloletnim stażem w pracy z dziećmi nie tylko zaopiekuje się maluchami, ale również nauczy. Czego? Podstawy są ważne, ale na pierwszym miejscu jest akceptacja, zaufanie i motywacja. Pokazanie tych dróg sprawi, że malec nie tylko pojmie nowe umiejętności, ale nie będzie mieć problemów w przyszłości.

Nowoczesne podejście do nauki i wychowania

Grupy wiekowe pozwalają na dopasowanie opiekunom dobrego programu, który uczy u stymuluje rozwój umiejętności dzieci. Żłobek urwisie.pl to nowoczesne spojrzenie na wychowywanie i nauczanie. Oczywiście podstawy każde dziecko wynosi z własnego domu, ale rodzice ufając personelowi jednocześnie wymagają nauczenia pewnych zachowań. Umiejętność konwersacji, dokonywania wyborów, sztuka negocjacji to ważne szczegóły, które często w domu są pomijane. Oddając dziecko do przedszkola możesz mieć pewność, że będzie to dobra decyzja. Starsze dzieci wymagają większej kontroli, a młodsze? Miejsca do spokojnego snu, rozwijających zabaw i dobrego pożywienia. Każde dziecko może liczyć tu na pomoc, wsparcie, bezpieczeństwo niezależnie od swojego wieku.

Dlaczego żłobek? A może wystarczyłaby niania. Czasami tak. Jednak przebywanie w grupie rówieśników wpływa na dziecko bardzo pozytywnie. Żłobek pozwala na dobry start nie tylko w tej kwestii. Dobre nawyki żywieniowe to kolejny punkt na który warto zwrócić swoją uwagę. Nawyki żywieniowe nauczone w pierwszych miesiącach to coś na całe życie. Zdrowe posiłki, odpowiednio przygotowane mleko, wprowadzanie pierwszych potraw, naturalne napoje i przede wszystkim woda. Tu nie tylko zostawisz dziecko, ale dowiesz się na z nim postępować, aby było zdrowe i bezpieczne.

 

Comments are closed.