Picasso artykuły
Welcome at » Kolorowanki flagi państwowe

Kolorowanki flagi państwowe

Kiedy tylko moje dzieci się nudzą, kiedy mają dość bajek w telewizji czy gier komputerowych, od razu mam w zanadrzu coś ciekawego. Nie może tak być, że matka czy ojciec nie mają żadnych pomysłów na mądre zabawy dla swoich pociech.
W dzisiejszym artykule będziemy mówić o tym, jakie są zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym najodpowiedniejsze. Raz możemy sobie przecież pozwolić na włączenie dzieciom bajki w telewizji czy gier na komputerze, ale cały czas wolny na to poświęcony nie będzie dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ, jak podają statystyki czy badania prowadzone przez specjalistów, dzieci nie rozwijają się prawidłowo, jeśli oglądają za dużo telewizji. Rozwój dziecka stanie się zaburzony. Karygodne jest to, że rodzice sami podsuwają dzieciom pilota od telewizora cieszą się, że maluchy są takie wtedy grzeczne, że nie trzeba się nimi zajmować. U nas w domu telewizor jest tylko na wybrane dni. Jeśli rodzice oglądają cały czas telewizję, to i dzieci nie omieszkają wpatrywania się weń. W naszym domu dzieciom daje się Kolorowanki.
Kolorowanki to bardzo dobre rozwiązanie na dni, kiedy nie ma się nic w zanadrzu. Służy ku temu komputer z Internetem, gdzie można znaleźć wiele kolorowanek. Zbliża się niedługo maj. W związku z tym moim dzieciom już daliśmy do kolorowania Kolorowanki Flagi państwowe. Były wniebowzięte, ponieważ mogły pomalować flagi Polski, flagi innych państw. To bardzo mądra i pouczająca zabawa, która uczy dzieci nieco o świecie. Zamiast kolorowanek daje się dzieciom inne formy zabawek, a my uważamy, że one bardziej uczą niż książki. Warto mieć w szafce zawsze wydrukowanych kilka kolorowanek, ponieważ to da szybką reakcję w czasie, kiedy dzieci zaczną się nudzić. W Internecie nie brakuje stron, na których się znajdzie kolorowanki.

Comments are closed.