Picasso artykuły
Welcome at » Kolarstwo szosowe i jego niebezpieczeństwa

Kolarstwo szosowe i jego niebezpieczeństwa

Jak to w każdym sporcie bywa, istnieją sytuacje, kiedy zdrowie i życie są zagrożone. Niekoniecznie tylko w sportach ekstremalnych, kiedy skaczemy ze spadochronem czy też wspinamy się na skałach. Również, niebezpieczeństwo czeka na nas w sytuacjach, kiedy sport jest z pozoru łatwy i bezpieczny. Zawsze, przy uprawianiu sportów czekają na nas kontuzje, ponieważ w sporcie ważne jest ciało.
Kolarstwo jest sportem specyficznym. Jeśli jesteśmy jego fanami od dziecięcych lat, to sami wiemy, ile to guzów się nabiło, ile razy leżeliśmy na ziemi z wielkim płaczem i lejącą się krwią raną kolana na przykład. Rower użytkowany przez ludzi dorosłych na pewno sam sobie nie stanowi zagrożenia. Owszem, ludzi w wieku dojrzałym, podeszłym już bardzo powinna interesować jazda wolna, ścieżkami rowerowymi, a nie ulicami, ponieważ ostrość widzenia jest coraz słabsza oraz kości są bardziej podatne na kontuzje i złamania. Osoby w podeszłym wieku jak najbardziej mogą korzystać z roweru, ponieważ czasami jest on bardziej przydatny z punktu widzenia stanu zdrowia człowieka, niż by to miało być chodzenie. Często bowiem, osoby mające problemy z nogami, na rowerze czują się o wiele lepiej, ponieważ nie ma za dużego nacisku na nogi.
Niebezpieczeństwa przy uprawianiu sportów z użytkowaniem roweru są przeróżne. Na przykład takie, ze podczas poruszania się po drogach rowerzysta jest narażony na wypadek. Może być sam sprawcą wypadku albo stać się jego ofiarą. Uczula policja w Polsce rowerzystów, że na drogach trzeba zachować maksimum ostrożności. Bardzo często ulegają wypadkom kolarze, którzy myślą chyba, że są na Vuelta a Espana. Zachowują się niekiedy skandalicznie, powodując, że kierowcy mają utrudnione i ograniczone pole manewru w czasie wyprzedzania na przykład.

Comments are closed.