Picasso artykuły
Welcome at » Kochamy auta

Kochamy auta

Dawno temu był koń, który uosabiał się ze swoim właścicielem a raczej właściciel silny potężny człowiek był dzięki temu wierzchowcowi uosabiany z urodą i siłą własnego wierzchowca. Z czasem rozwoju siły pociągowej przez konie wynaleziono karety, w których możni zasiadali aby ich bogactwo było wszędzie widoczne. Minęły lata karety odeszły w niebyt gdy Henry Ford zaczął sprzedawać swoje dziecko forda T. Po dziś dzień jest to najlepiej sprzedający się w historii motoryzacji samochód. Wszystko na wynalezionej przez Forda linii produkcyjnej miało swoje zastosowanie. Nawet opakowania skrzyń biegów jako, że były z drewna stawały sie podłogą w autach. Słynne ‘wybierz dowolny kolor byle tylko czarny’ to powiedzenie Forda – czarna farba najszybciej schła dlatego wszystkie fordy T były czarne. Minęły dekady a samochodów przybywało. Pojawił się Mercedes i jego do dziś najpiękniejsze i najdroższe limuzyny klasy S. Obecnie prawie każdego stać na samochód. Marzenie Henrego Forda ziściło się jednak czy właśnie tego chciał pionier motoryzacji? Ciągle marzymy o samochodach, na które nas nie stać a są dzięki temu przepiękne. Jednak piękno zmienia się z czasem i zasobnością portfela. Obecnie auto to rzecz niezbędna.
Z biegiem lat nie tylko samochody stały się okazaniem luksusu. Obecnie posiadanie nowej komórki lub laptopa również jest metodą na okazanie swojego miejsca w drabinie społecznej. Coraz częściej auto fabryczne jest modyfikowane aby lepiej okazać charakter posiadacza. Jednak jak daleko to się posunie. Co jeszcze będzie okazaniem bogactwa?
Wszyscy zachowują się jak stado ryb w pędzie jeden za drugim szukając błyszczącego się pokarmu. Naśladujemy się wzajemnie jednocześnie modyfikując nieznacznie swoje upodobania. Nie ma więc ograniczeń co do rzeczy pożądania.

Comments are closed.