Picasso artykuły
Welcome at » Karmimy niemowlę

Karmimy niemowlę

Pożywienie niemowlęcia różni się nieznacznie od tego, które jest podawane noworodkowi. Z tym zastrzeżeniem, iż noworodek tylko spożywa mleko, czy to matczyne czy sztuczne. Natomiast, po ukończeniu poprzez dziecko pierwszych czterech miesięcy, nadchodzi czas, aby podać mu pierwszy posiłek bezmleczny. Dla dzieci karmionych piersią matki, podanie pierwszego posiłku bezmlecznego może dopiero pojawić się w okresie sześciu miesięcy życia dziecka, jak podaje się w nowym schemacie żywieniowym niemowląt i dzieci do lat czterech. Dziecko karmione sztuczną mieszanką może otrzymać pierwszy posiłek bezmleczny po skończeniu przezeń czterech miesięcy.
Jak właściwie przystąpić do urozmaicania diety naszego niemowlęcia? Przede wszystkim należy zrozumieć to, ze nasze dziecko już skończyło okres, kiedy było noworodekiem. Teraz jego wymagania i zapotrzebowania się o wiele różnią. Dziecko potrzebuje więcej witamin, przede wszystkim witaminy C i żelaza. Na początek, podajemy dziecku albo zupkę warzywną albo jabłuszko. Najpierw omówimy skład i przygotowanie zupki warzywnej.
Pierwsza zupka jarzynowa podawana dziecku w okolicach czwartego miesiąca lub szóstego dla dzieci karmionych piersią, powinna być złożona z marchewki, pietruszki, ziemniaczka. Wszystkie te warzywa powinny pochodzić ze sprawdzonego ogródka, powinny być dobrze ugotowane i niczym nie doprawione, żadnej soli czy przypraw. Przyjdzie na nie jeszcze czas. Warzywa po ugotowaniu, najlepiej na parze, bo zachowują wszystkie właściwości odżywcze, miksujemy dokładnie mikserem. Dziecko nie ma jeszcze ząbków więc jakiekolwiek cząsteczki mogą spowodować zachłyśnięcie się. Warzywa mogą dziecku na początku nie smakować. W końcu nie są tak słodkie jak mleko, ale nie zrażajmy się. Powolne przyzwyczajanie się i odkrywanie nowych smaków pozwoli dziecku na apetyt.

Comments are closed.