Picasso artykuły
Welcome at » Jaką dietę powinna stosować matka karmiąca piersią?

Jaką dietę powinna stosować matka karmiąca piersią?

Jeszcze jak byłam w ciąży to wiele czytałam na temat tego, czy warto jest karmić piersią czy też lepiej jest stosować mieszanki gotowe? W tymże celu przeszukałam różnego rodzaju fora internetowe, przeczytałam wiele poradników dla matek karmiących i w ogóle kobiet w ciąży lub dopiero planujących dzieci.
To, co najbardziej mnie przekonało do tego, żeby wybrać naturalne karmienie piersią, było to, że daje dziecku więcej zdrowych witamin, aniżeli mieszanka modyfikowana. To był powód, dla którego było już wszystko jasne. Przecież zdrowie mojego maleństwa jest najważniejsze, a ja nie mogę być egoistką i myśleć o tym, ze akurat moje piersi stracą jędrność, że mąż nie będzie chciał już na mnie spoglądać. Liczyło się tylko zdrowie mojego dziecka. Zresztą, tyle się słyszy o tym, ze dzieci dotyka skaza białkowa albo inne choroby. Najczęściej mówi się o tym, ze dzieci karmione sztucznie od samego czasu urodzin są bardziej narażone na alergie pokarmowe. Teraz to w ogóle temat alergii jest bardzo popularny i w każdej gazecie o zdrowi znajdziemy wiele wiadomości instruujących, jak sobie radzić z alergią u dzieci najmłodszych.
Przy karmieniu dziecka piersią, lekarz powiedział mi, ze muszę koniecznie stosować się do diety przeznaczonej dla matek karmiących. Dał mi po to całą listę książek, z których mam korzystać, aby zapoznać się z wiedzą na ten temat. Bardzo chętnie wzięłam się za czytanie. Namówiłam męża do tego, aby wziął się razem ze mną za czytanie. Zainteresowało go to bardziej niż mnie. Nawet poświęcił dużo czasu na czytanie o bezpłodności. Wprawdzie współczuliśmy tym parom zawsze, ze nie mogą mieć dzieci, ale na szczęście dzisiaj są różne metody leczenia bezpłodności. Daje to ludziom słuszną nadzieję, że może jutro albo za rok w końcu uda się i rodzina się powięks

Comments are closed.