Picasso artykuły
Welcome at » Farbki, kredki i kolorowanki do drukowania

Farbki, kredki i kolorowanki do drukowania

W chwili obecnej nastał nowy rok. Skończył się rok dwa tysiące dziewiąty, a przed nami ponad trzysta dni dwa tysiące dziesiątego. Święta minęły nam spokojnie, a co ważniejsze, pogoda nam na tyle dopisała, że przeżyliśmy je wśród śniegowych zasp i pięknych widoków polskiej zimy. Obecność rodziny to zawsze wspomnienia, radość, miłość. Nasze dzieci kochają święta najbardziej, bo do nich przychodzi co roku Mikołaj z prezentami, chyba, że były niegrzeczne.
W czasie świątecznych dni wolnych bardzo często brakuje nam czasu dla dzieci. Maluchy są na pewno nie mniej podekscytowane niż my sami, tym, że zbliżają się święta. Dlatego też na ten okres oddajemy je pod dobre skrzydła babci czy cioci, aby właściwie i szybko uporać się ze świątecznymi przygotowaniami.
Święta Bożego Narodzenia są tak specyficzne, tak mocno związane z tradycjami, że trudno nam się nie rozczulać. Dzieci ubierają choinkę, bawią się w układanie list do Mikołaja, aby o niczym nie omieszkał zapomnieć. Można w tym czasie podpowiedzieć maluchom, aby pośpiewały piosenki czy kolędy albo nauczyły się Wierszy dla dzieci, które by mogły zaprezentować swoim babciom czy kuzynom podczas Wigilii. Sposobów na rozrywkę dla dzieci w okresie przygotowań do Świąt jest sporo, więc zalecamy dla wszystkich skorzystanie z poradników, gdzie będą podane dokładne przepisy na udaną zabawę. A może tak kalambury świąteczne, a może Kolorowanki do drukowania ze Świętym Mikołaje w tle?
Ubierając choinkę, warto robić to wspólnie. Dzieci mogą pomagać mamie przy pieczeniu pierników czy ciastek. Warto je ozdobić specjalnymi środkami spożywczymi, które będą pięknie oświetlać choinkę, zwłaszcza przy świetle świec. Chłopcy powinni zająć się przycinaniem gałązek przy choince, chociaż podając tacie narzędzia. Warto też nie zapominać o tym, że dzieci mają pomagać przy sprzątaniu.

Comments are closed.