Picasso artykuły
Welcome at » Dziecko i jego rozwój

Dziecko i jego rozwój

Rozwój dziecka zaczyna się od chwili, kiedy tylko zostaje poczęte. Matka chodzi na badania regularne, aby kontrolować pod okiem lekarza, jak jej małe dziecko się rozwija. Dzisiejsze narzędzia do badań pozwalają na to, aby dokładnie precyzować czy przebiega rozwój dziecka prawidłowo czy są tez jakieś wątpliwości. Dzisiaj nawet się przeprowadza operacje na dzieciach jeszcze nienarodzonych, co wydaje się czasem nam niemożliwe do wykonania.
W łonie matki dziecko jest bezpieczne. Otrzymuje od niej pożywienie, tlen. Dlatego, matka jest odpowiedzialna za to, jak jej dziecko będzie się rozwijać. Oczywiście, mają tutaj tez do powiedzenia czynniki, na które się nie ma wpływu. Na przykład geny. Często dzieci w łonie mamy chorują już na jakieś schorzenia. Na szczęście medycyna pozwala na leczenie już takich przypadków. O dziwo, są to operacje często zakończone sukcesem, a takie dziecko, któremu nie dawano szans na zdrowe życie, ma przed sobą normalną przyszłość.
Dziecko w łonie matki jest całkowicie od niej zależne. Odżywianie matki powinno więc przewidywać to, ze witamin musi teraz być więcej. Niekoniecznie, jak się wydaje niektórym, trzeba jeść za dwoje. To stary i utarty schemat, który dzisiaj nie ma racji bytu. Zasada jest bowiem taka, aby jeść teraz podwójną dawkę witamin. Stawiamy więc na zdrowie. Żadnych na ten czas diet odchudzających ani odchudzania nie wolno przewidywać, ponieważ może to zaszkodzić dziecku i przebiegowi ciąży. Niech na talerzach znajdą się warzywa, zdrowe tłuszcze, takie jak na przykład olej z oliwek, olej z pestek winogron czy inne. Trzeba też jeść dużo owoców, zwłaszcza świeżych czy mrożone, które mają tak samo dużo dobrych zachowanych składników odżywczych. Dieta zdrowa musi być zachowana przez cały czas.

Comments are closed.