Picasso artykuły
Welcome at » Dobroć karmienia piersią

Dobroć karmienia piersią

Karmienie piersią jest obecnie coraz bardziej rozpowszechnianą metodą na karmienie noworodków i niemowląt. Teraz to nie żaden dziwny widok, jak widzi się kobietę w parku czy na ławce w sklepie, centrum handlowym, która przystawia swojego oseska do piersi. Widocznie, kobieta jest nowoczesną i świadomą wychowywania swojego dziecka.
Powszechnie się uważa, ze karmienie piersią jest zdrowe, ale niekoniecznie musi być stosowane, jeśli kobieta nie ma na to ochoty ani czasu. Te dwa powody najczęściej powodują, ze kobieta nie chce karmić dziecka naturalnie. Zauważa się również, że te kobiety, które karmiły swoje dziecko pierwsze za pomocą piersi, drugie i następne już są karmione sztucznie. Nie wiedzieć czemu, kobiety rezygnują z tego zdrowego sposobu na dobry start dziecka. Karmiąc sztucznie nasze dzieci narażamy je na wiele chorób, o których nawet nigdy nie słyszeliśmy. Zaparzamy butelki, gotujemy smoczki, a mleko sztuczne po cichutko samo w sobie niesie jakieś choróbska. Skaza białkowa to typowy przejaw przekarmienia dziecka mieszankami sztucznego pochodzenia. Przyjrzyjmy się zatem składowi takiego mleka od początku.
Mleko sztuczne składa się z długiej listy różnych łatwych i znanych składników oraz tych, które są nam obce. Wiadomo, ze producentom musi zależeć na tym, aby w swoich laboratoriach odtwarzać mleko na wzór tego naturalnego. Nigdy jednak to się nie uda im, ponieważ mleko mamy jest nie do podrobienia. W ten sposób, producenci zapychają swoje mleka witaminami, sztucznymi wyznacznikami zdrowia. To tylko mylne myślenie matek, że takie mleko dobrze utuczy maluszka, że dobrze wpływać będzie na rozwój dziecka. Tylko karmiąc naturalnie jesteśmy w stanie dać dziecku zdrowe życie. Niech to będzie nasze motto i dewiza życiowa.

Comments are closed.