Picasso artykuły
Welcome at » Dlaczego silniki bezszczotkowe drożeją?

Dlaczego silniki bezszczotkowe drożeją?

silnik bezszczotkowySilniki bezszczotkowe to wynalazek, który znacznie ułatwił ludziom życie codzienne i robi to do dziś. Trudno byłoby nam sobie wyobrazić używanie bez nich pralki albo samochodu. Jednak teraz, kiedy technologia rozwinęła się na tyle, że dla silników bezszczotkowych jest wiele alternatyw, te zaczynają drożeć i coraz trudniej jest nam je dostać.

Niektórych zastanawia to, dlaczego skoro technika idzie naprzód to starsze technologie drożeją? Logicznie patrząc chyba powinno być odwrotnie – powinny tanieć. Jednak tak nie jest. Wraz z postępem techniki silniki bezszczotkowe drożeją, ponieważ materiały, z których zostają wykonywane są coraz trudniej dostępne. Takie zjawisko zaobserwować można nie tylko w silnikach. Podobnie jest z telefonami i innymi urządzeniami technicznymi. Silniki bezszczotkowe są tylko jednym z wielu przykładów tego, że fakt, że coś jest przestarzałe nie znaczy, że jest tańsze. Mój przyjaciel nie mógł wyjść ze zdziwienia kiedy okazało się, że model telefonu, który popularny był około sześciu lat temu, teraz jest tak trudny do zdobycia i jednocześnie tak drogi. Sprzedawca wyjaśnił my, że tych modeli już się nie produkuje, dlatego ich cena jest wyższa od tej, którą miały kiedy wchodziły na rynek. Minęło zaledwie kilka lat, więc ten model wcale nie jest taki przestarzały. A jednak te kilka lat to dla techniki mnóstwo czasu. W ciągu kilku lat technologie rozwinęły się tak bardzo, że patrząc na telefony sprzed pięciu lat uśmiechamy się z politowaniem.

Silniki bezszczotkowe choć są znakomitym wynalazkiem, powoli mogą odejść w zapomnienie. To tylko kwestia czasu kiedy chcąc kupić nowy silnik elektryczny będziemy musieli wydać na niego fortunę.

Comments are closed.