Picasso artykuły
Welcome at » Dietetyk Gdańsk przestrzega przed bulimią

Dietetyk Gdańsk przestrzega przed bulimią

Porozmawiać byśmy dzisiaj chcieli o tym, jak odżywia się dzisiejsza młodzież oraz o tym, czy rodzice potrafią świadomie kierować zdrowym trybem życia swojego i swoich dzieci.
Jeśli chcemy być rodzicami wzorowymi, przede wszystkim powinno nam zależeć na tym, aby świadomie uczyć dzieci prawidłowego postępowania w życiu. Każdy ma swoje zasady i pragnie je przekazać pociechom, aby i one im hołdowały w przyszłości. Jednakże w tym, całym naszych świadomym wychowaniu, bardzo często zapominamy o tym, że bardzo ważne jest zdrowe odżywianie naszych pociech. Co z tego, że pragniemy je nauczyć, ze trzeba się odżywiać zdrowo, mądrze i racjonalnie, kiedy nasze dzieci widzą, jak sami tym, zasadom nie jesteśmy wierni.
Dietetyk sopot uważa, że tylko i wyłącznie wtedy dzieci się będą zdrowo odżywiać, kiedy będą widziały przykład rodziców. Jeśli rodzicom się wydaje, że ich pociechy będą jadły tylko zdrowe posiłki, kiedy oni sami jedzą dania fast-food, w pośpiechu, na prędce, to są w błędzie.
Nauka zdrowego odzywania zaczyna się już od maleńkości. Niemowlęta, którym wprowadza się nowe posiłki, czyli już w wieku około sześciu miesięcy, uczą się, jak właściwie jeść, co ważniejsze, kodują sobie nawyki żywieniowe, jakie widzą u swoich rodziców. Co zatem powinniśmy uczynić, aby dzieci miały dobry przykład- zastanawia się dietetyk gdynia? Przede wszystkim, dziecko powinno widzieć, że rodzice szanują wspólne posiłki, przy stole, a nie na kanapie przy telewizorze. Po drugie, maluchowi przygotowane posiłki powinny być dobrze podane, kolorowe i estetyczne, aby dziecko wiedziało, że istnieje coś takiego, jak kultura jedzenia. Poza tym, najważniejsze, aby posiłki były zdrowo skomponowane. Codziennie zjadamy owoce, warzywa, pijemy świeżo wyciśnięte soki.

Comments are closed.