Picasso artykuły
Welcome at » Ciąża i poród dla ciebie

Ciąża i poród dla ciebie

Marzeniem każdej kobiety w ciąży jest to, aby jej dziecko urodziło się zdrowe i silne. To oczywiście jest priorytetowa sprawa, bez której kobieta nie odpowie inaczej na podobne pytanie. Aczkolwiek, są i inne ważne sprawy, dla których już kobieta nie będzie chętna się wychylać przy jakimkolwiek zapytaniu.
Po pierwsze, każda kobieta ma obawę taką, że podczas ciąży, poprzez przejścia przez poród jej ciało ulegnie już degradacji. Co rozumiemy przez słowo degradacja w tym ujęciu? Chodzi o to, że ciąża powoduje nieodwracalne zmiany w wyglądzie kobiety. Mówi się, że w czasie ciąży kobieta pięknieje, że dorośleje i to jej dodaje uroku oraz atrakcyjności. Wszakże, widzą to tylko inni, zwłaszcza panowie, którym podobają się większe ilości kilogramów w kobiecym ciele. Nie przemówi to jednak w żadnym razie żadnej kobiecie do głowy. Ciąża i powiększający się brzuch to powód do płaczu przed lustrem. Owszem, nie zaprzeczamy, każda marzy o dziecku, myśli o nim czule, jak już je tuli w ramionach, ale zawsze pozostają sprawy przyziemne, wieczne kompleksy i niezadowolenie z siebie, ze swojego wyglądu.
Jak pewnie zauważyliście nieraz w waszym otoczeniu czy to koleżanka czy siostra po urodzeniu dziecka za wszelką cenę próbuje się wbić w spódniczkę czy spodnie sprzed ciąży. Jest to niemądre postępowanie, ponieważ nigdy w pierwszych dniach czy tygodniach po urodzeniu dziecka, po terminie porodu, nie ma tej samej figury, co przed ciążą. Nie mówimy tu już nawet o kobietach z naturach szczupłych, wręcz chudych. Ich ciała też się zmieniają, możliwie, ze już na stałe pozostanie im sterczący brzuch, fałdka na brzuchu czy też tak zwane bryczesy na biodrach mimo całości zgrabnej sylwetki. Po ciąży bardzo trudno też zaczynać dietę, ponieważ brakuje czasu na to, aby szczególnie przywiązywać wagę do posiłków. Także połóg nie jest dobrym okresem na ćwiczenia fizyczne. Trzeba na nie jeszcze poczekać trochę czasu.

Comments are closed.