Picasso artykuły
Welcome at » Antykoncepcja właściwa a ciąża

Antykoncepcja właściwa a ciąża

Właściwe zastosowanie antykoncepcji nie powinno na pewno być żadnym tematem wstydliwym. Młodzi ludzie wychowywani właściwie powinni otrzymywać od swoich rodziców, dojrzałych i odpowiedzialnych, wiedzę na temat życia w rodzinie. W szkole dziecko także będzie edukowane w tym zakresie, ale będzie to wiedza bardzo uboga, która nie pozwoli na właściwe zachowanie się w sytuacjach tego wymagających.
Rozpoczynanie współżycia seksualnego przez nasze dzieci zaczyna się zazwyczaj szybciej, niż to się wydaje rodzicom. Dzieci dzisiaj dorastają szybciej, prędzej sięgają po używki, rozrywkę i smakowanie współżycia. Rodzice zaślepieni miłością i swoimi dawnymi schematami nie zauważają kiedy ich dzieci przechodzą przez dojrzewanie. Jeśli rodzice mają bardzo dobry kontakt ze swoimi pociechami, jeśli dużo rozmawiają na tematy poważne, to jest duża szansa, że dzieci będą postępować dojrzale. Jeśli natomiast rodzice unikają tematów dotyczących partnerstwa, miłości, rodziny i współżycia, to jest prawdopodobieństwo wysokie, że dziecko nie będzie postępować rozważnie, ze szybko pojawi się fakt „poród”.
Brak rozwagi i właściwej wiedzy, która powinna być przekazana przez rodziców, nauczycieli i pedagogów szkolnych, powoduje, że nastolatki za szybko decydują się na współżycie. Najgorsze jest to, że za łatwo przechodzą przez pierwsze doświadczenia, które kończą nierzadko się niechcianą ciążą. Rodzice na wieść o tym są w szoku. Nie wyobrażają sobie, jak w ogóle mogło do tego dojść, że ich córce wyznaczono termin porodu. Dlatego, tak ważne jest to, aby z dziećmi szczerze rozmawiać, aby dawać im przykład. Robienie tajemnicy i ukrywanie przed dziećmi prawdy powoduje jeszcze gorsze konsekwencje. Trzeba szczerze przejąć rolę rodzica odpowiedzialnego i rozmawiać z dziećmi jak z dorosłymi.

Comments are closed.