Picasso artykuły
Welcome at » Akrylowa świątynia

Akrylowa świątynia

Niemieckie firmy audio są doskonale znane wprawdzie bardziej z wystaw i prasy, gdzie zobaczyć można co bardziej odlotowe kreacje, niż z racji ich posiadania, niemniej w środowisku firmy cieszą się czymś w rodzaju instynktownego szacunku. Ale z pewnością ma on swoje konkretne uzasadnienie.

Firmy niemieckie audio założył w 1978 roku Peter Suchy, zaczynając od budowy głośników. Potem przyszła kolej na wkładki MC, nieco później na całe gramofony. Dziś firmy audio mają opatentowane 54 rozwiązania, obecne jest w 60 krajach na świecie, a ojca wspomagają synowie Patrick i Robert. Oferta jest bogata, zawiera bowiem 10 modeli podstawowych, kilka pakietów z mniej lub bardziej rozbudowanym wyposażeniem, zespoły głośnikowe, różne rodzaje ramion i kabli sygnałowych. Firma jest również producentem ramion tangencjalnych (równoległy przesuw wkładki), 13 modeli wkładek, sześciu przedwzmacniaczy i zasilacza do silników asynchronicznych. Ale to nie wszystko. Firma wytwarza “regularną” elektronikę w postaci zbalansowanego przedwzmacniacza i końcówki, pracujących w klasie A.

Ofertę uzupełnia wcale pokaźny zbiór akcesoriów. Obok klasycznie gramofonowych, jak stalowe dociski, wzmacniacze, szczoteczki i płyn do mycia płyt, albo precyzyjne wagi do wkładek, lub rozbudowana maszyna do czyszczenia płyt są tam przedmioty “ogólnego stosowania”. Są to kable sygnałowe i głośnikowe, widełki, wtyki cinch i BNC, stożki pod sprzęt (także akrylowe), a nawet wasserwaga (poziomnica) i drut lutowniczy z domieszką srebra.

Imię firmy rozsławiły po świecie machiny różnego typu, wyglądające niczym twory pozaziemskiej cywilizacji. Bo jak inaczej określić 7piętrowy aparat, napędzany trzema silnikami, z możliwością aplikacji trzech ramion równocześnie, w tym jednego równoległego? Zajmiemy się urządzeniem 10 razy tańszym, a mianowicie najprostszą wersją, dostępnego w pakiecie. Wersja ma podwójne chassis z przezroczystego akrylu.

Comments are closed.