Picasso artykuły
Welcome at » 2009 » Sierpień

Coraz rzadziej pacjentki są chętne do tego, aby rodzić swoje dzieci drogami naturalnymi, bez interwencji chemicznych środków, bez konieczności wykonywania cesarskiego cięcia. Choć cesarskie cięcie na życzenie to nie praktykowana oficjalnie przez lekarzy czynność, to i tak obserwuje się, ze wiele kobiet do tego właśnie dąży i udaje się im cel ten osiągnąć. Read the rest of this entry » »

Przeważnie, według lekarzy stomatologów oraz pediatrów, pierwsza wizyta małego dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna się odbyć w szóstym lub siódmym miesiącu życia niemowlęcia. Dlaczego akurat w tymże okresie ta wizyta powinna być odbyta? Read the rest of this entry » »

Jak już wcześniej pisaliśmy na łamach naszych artykułów, wiele istnieje nieprawdziwych mitów związanych z tematyką ciąży, rodzicielstwa, porodu czy połogu. Niewiedza Polaków w zakresie prawdziwych informacji na te tematy jest o wiele większa i niepokojąca, niż na przykład u naszych sąsiadów w Unii Europejskiej. Read the rest of this entry » »

Częstokroć po wystąpieniu poronienia kobieta bardzo cierpi i przeżywa swój dramat dogłębnie. Nie wiedzieć czemu, nie ma ona odpowiedniego wsparcia od strony medycznej. W Polsce nadal poziom usług wsparcia dla kobiet po starcie dziecka jest znikomy. Read the rest of this entry » »

Karmienie piersią jest obecnie coraz bardziej rozpowszechnianą metodą na karmienie noworodków i niemowląt. Teraz to nie żaden dziwny widok, jak widzi się kobietę w parku czy na ławce w sklepie, centrum handlowym, która przystawia swojego oseska do piersi. Widocznie, kobieta jest nowoczesną i świadomą wychowywania swojego dziecka. Read the rest of this entry » »

Właściwe zastosowanie antykoncepcji nie powinno na pewno być żadnym tematem wstydliwym. Młodzi ludzie wychowywani właściwie powinni otrzymywać od swoich rodziców, dojrzałych i odpowiedzialnych, wiedzę na temat życia w rodzinie. Read the rest of this entry » »

Bycie na diecie to dla mnie chleb powszedni. Od kiedy pamiętam, byłam zawsze na diecie. Odchudzanie to dla mnie numer jeden w rozmowach towarzyskich. Znam ten temat od źródeł. Moje koleżanki, jak tylko mają jakiś problem z jedzeniem, nie wiedzą, ile co ma kalorii, to wiedzą, że telefon do mnie wszystko załatwi. Jestem chodząca encyklopedia odchudzania – tak o mnie mówią znajomi. Read the rest of this entry » »