Picasso artykuły
Welcome at » 2009 » Lipiec

Testy ciążowe najszybciej wskażą nam, czy jesteśmy w ciąży czy też nie. Jeśli zauważamy u siebie występujące potencjalne objawy ciąży, to pierwszym odruchem powinno być udanie się do apteki i zakupienie testu ciążowego. Read the rest of this entry » »

Lato jest dobra i odpowiednią porą roku dla bycia w ciąży. Dlaczego? Ponieważ w tymże czasie w sklepach są dostępne świeże owoce i warzywa, prosto z działki. Kobiety noszące się w ciąży w okresie zimowym i wczesnowiosennym są pozbawione możliwości spożywania tak wielu witamin w czystej postaci. Read the rest of this entry » »

Na szpitalnym oddziale położniczym kobieta przebywa około pięciu dni po porodzie. Długość przebywania w szpitalu zależy od tego, jaki był to poród i jak wygląda ogólny stan zdrowia matki i jej dziecka nowo narodzonego.Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to rodzina świeżo upieczona jest wypuszczana do domu już w trzeciej dobie, co dotyczy zwłaszcza kobiet rodzących już po raz kolejny. Read the rest of this entry » »

Często można się zastanawiać, czy leczeni bezpłodności w ogóle ma sens i czy daje nam jakiekolwiek skutki. Odpowiemy na to pytanie twierdząco, ponieważ zawsze, choćby była szansa jedna na milion, warto starać się o dobry rezultat. Dziecko to wspaniała nagroda, jaką można sobie wyobrazić w przypadku rodziców czekających na jakikolwiek skutek ich terapii i leczenia farmakologicznego. Read the rest of this entry » »

Uporanie się z kolką u noworodka czy niemowlęcia jest jak walka z wiatrakami. Nie ma żadnego sposobu, który dałby całkowite wyeliminowanie tej przykrej przypadłości u dzieci. Na kolkę cierpią dzieci nawet w pierwszych dniach po narodzinach, potem niemowlęta. Read the rest of this entry » »

Każda przyszła mama zastanawia się pewnie jeszcze w czasie trwania dziewięciu miesięcy ciąży, w jaki sposób chciałby karmić swoje dziecko. To dosyć ważna kwestia, która wymaga rozstrzygnięcia i podjęcia stanowczej decyzji. Zanim skazany zostanie dany rodzaj karmienia na margines, warto, aby przyszła matka dokładnie przeczytała nasz artykuł, w którym będziemy chcieli uświadomić, że karmienie piersią jest najzdrowsze dla matki i dla jej dziecka. Read the rest of this entry » »

Pożywienie niemowlęcia różni się nieznacznie od tego, które jest podawane noworodkowi. Z tym zastrzeżeniem, iż noworodek tylko spożywa mleko, czy to matczyne czy sztuczne. Natomiast, po ukończeniu poprzez dziecko pierwszych czterech miesięcy, nadchodzi czas, aby podać mu pierwszy posiłek bezmleczny. Read the rest of this entry » »